Postępowanie odszkodowawcze

Postępowanie odszkodowawcze w naszej firmie zaczyna się od zebrania wszystkich potrzebnych dokumentów, następnie zostają one przekazane prawnikowi, który wycenia szkodę oraz zgłasza ją do odpowiedniego ubezpieczyciela. Likwidacja szkody z ubezpieczenia OC sprawcy jest skomplikowanym i żmudnym procesem. Chcielibyśmy zaznaczyć, że cała procedura musi nam zająć pewien okres czasu, niekiedy niezależny od nas, a od rodzaju sprawy :

– w przypadku osoby zmarłej w wypadku

Duży wpływ ma oczywiście sąd lub prokuratura, ponieważ ubezpieczyciel uzależnia wypłatę odszkodowania od wyników postępowania. Ze względu na to często ten proces się wydłuża.

    Nie każdy wie, że ubezpieczyciel powinien zwrócić wszystkie koszty pochówku oraz dojazdami związanymi z załatwieniem wszelkich formalności. Ze względu na to, prosimy naszych klientów o zebranie rachunków oraz pokwitowań.

– w przypadku osób poszkodowanych

    W tej sytuacji dużo zależy od dokumentacji medycznej poszkodowanego, na tej podstawie towarzystwo ubezpieczeniowe uzależnia wypłatę odszkodowania. Nie musimy czekać na zakończone leczenie, szkodę możemy zgłosić w krótkim czasie po wypadku, ale całą sumę ubezpieczyciel wypłaci dopiero po zakończonym leczeniu.

    W procesie odszkodowawczym najważniejsza jest dokumentacja. Zwracamy uwagę, iż wszystkie dokumenty należy kserować i bezpośrednio przesyłać do firmy zajmującej się sprawą.

    Jesteśmy w bliskich kontaktach z ubezpieczycielami, dlatego możemy na bieżąco monitorować postępy w sprawie. W między czasie uzupełniamy brakujące dokumenty, które są niezbędne do likwidacji szkody.
Ostatnim etapem jest wypłata odszkodowania lecz zazwyczaj ubezpieczyciel chce zawrzeć ugodę. My kierujemy się dobrem klienta więc doradzamy mu jak postąpić w danym przypadku.

    Przypominamy również, że ubezpieczyciel ma okres do 30 dni kalendarzowych na zajęcie stanowiska. Natomiast na wypłatę pierwszej sumy czas oczekiwania może być nawet do 90 dni kalendarzowych. W niektórych przypadkach zdarza się jednak tak, że termin oczekiwania może się wydłużyć, ponieważ prowadzimy negocjacje o jak najwyższe odszkodowanie.

Kontakt

Usługi i Porady Prawne
adres:
50-052 Wrocław
ul. Widok 3/1


Biuro czynne:
od poniedziałku do piątku w godz.: od 9 do 17
tel: 71 783 50 21
kom: 604 998 992
fax: 71 785 44 07
biuro@cpf.org.pl